Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jednak wysiłek, aby zmobilizować wolę i energię pediatrów i ich grup społecznych przeciwko ubóstwu dzieci, obejmował także wychodzenie poza granice pediatrii, by współpracować i uczyć się od osób posiadających inne rodzaje wiedzy społecznej, ekonomicznej i politycznej. Dla wielu praktykujących pediatrów imperatyw wraca do sali egzaminacyjnej. Niedawno w poradni pediatrycznej w szpitalu Bellevue, który służył biednym w Nowym Jorku od 1736 roku, zobaczyłem malucha, który miał poważną nadwagę, i próbowałem porozmawiać z matką o zakończeniu praktyki nocnych butelek po mleku. Matka stała się bardzo zaniepokojona, gdy poruszyłem temat wagi dziecka i ryzyko ciężkiej próchnicy. Wiedziała to wszystko – już przeszła procedury dentystyczne dla swojego syna, martwiła się rodzinną historią cukrzycy i ryzykiem związanym z otyłością. Ale jeśli nie dała swojemu synowi butelki z mlekiem, płakał – głośno i długo – a jego płacz w nocy zakłócał spokój innych ludzi dzielących mieszkanie, którzy wszyscy musieli wcześnie wstać do pracy lub szkoły. Najwyraźniej martwiła się, że pójście za moją radą może oznaczać utratę sytuacji życiowej, która była już słaba. Maluch w moim pokoju egzaminacyjnym cierpiał już na niektóre choroby przewlekłe – otyłość, próchnicę – które są częścią medycznego ryzyka ubóstwa. To dziecko dorastało w warunkach niepewności i niepewności co do jego sytuacji mieszkaniowej, wyraźnie poddając matce duży stres, co z kolei miało wpływ na emocjonalną dynamikę między matką a dzieckiem. I owszem, to dziecko miało dostęp do opieki zdrowotnej, ale ja, jego pracownik służby zdrowia, miałem na swój dobry użytek, udzielając porad, które tylko odbierały stres.
Ponieważ tak wiele dzieci w Stanach Zjednoczonych żyje w ubóstwie lub w jego pobliżu, wielu pediatrycznych lekarzy podstawowej opieki medycznej osobiście zna się na szkodach, jakie mogą wyrządzić dorastając w ubóstwie, a także pojawia się długa rola lekarzy, badaczy, adwokatów i aktywistów. z zawodu pediatrycznego. Niedawne oświadczenie polityczne AAP zawiera tę historię aktywizmu, ale przenosi ją na nowy poziom w pediatrii organizacyjnej, zarówno w rozpoznawaniu szkód klinicznych, jakie może powodować ubóstwo, jak i w zachęcaniu klinicystów do poszukiwania ubóstwa i jego złych skutków oraz znalezienia sposobów na połączenie rodzin. dzięki zasobom i programom, które mogą im pomóc w rozwoju ich dzieci.
Zmniejszenie wskaźników ubóstwa wśród dzieci z programów wsparcia dochodów, 2013.SNAP oznacza Program pomocy żywieniowej uzupełniającej, tymczasową pomoc TANF dla potrzebujących rodzin oraz specjalny program żywienia WIC dla kobiet, niemowląt i dzieci. Dane pochodzą z Bureau of Labor Statistics, Current Population Survey, Annual Social and Economic Supplement. Ubóstwo mierzone za pomocą uzupełniającego wskaźnika ubóstwa.
W nowym oświadczeniu dotyczącym zasad prosi się o to, abyśmy przesiewali wszystkie dzieci i sugerują kilka narzędzi. W najprostszym przypadku, badanie może obejmować jedno pytanie: Czy masz trudności z łączeniem koniec z końcem miesiąca. Jak w przypadku wszystkich form kontroli, zadawanie pytań nie jest wystarczające: musisz wiedzieć, kiedy zapytaj, w jaki sposób zamierzasz zaoferować pomoc i wskazówki osobom, które sprawdzają się pozytywnie
[podobne: allele wilkowice, guzek hypoechogeniczny tarczycy, vitalbon ]

Tags: , ,

No Responses to “Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych cd”

 1. Eliza Says:

  poza tym skurcze, bóle głowy, nerwowość

 2. Cosmo Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do program stomatologiczny[...]

 3. Sidewalk Enforcer Says:

  mononukleoza

 4. Crash Test Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Dietetyk Wrocław[...]

 5. Przemysław Says:

  Witam, tydzień temu wykryto mi niedoczynność tarczycy a mianowicie TSH 5,620

 6. Andrzej Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: chirurgia stomatologiczna[...]

 7. Cezary Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

Powiązane tematy z artykułem: allele wilkowice guzek hypoechogeniczny tarczycy vitalbon