Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Biuro Spisu Powszechnego. Ubóstwo hamuje wzrost i rozwój. Szkody wyrządzone zdrowiu dzieci znajdują odzwierciedlenie w wielu wskaźnikach, od masy urodzeniowej do opanowania języka, po ryzyko zarówno chronicznej choroby, jak i przypadkowego urazu. 2 Pediatrzy dowiadują się, jak złagodzić skutki ubóstwa dzieciństwa – i jak zmniejszyć liczba dzieci żyjących w ubóstwie. Celowe działania antypowertyczne już wcześniej działały: ubóstwo wśród osób starszych, niegdyś najbiedniejszych amerykańskich grup demograficznych, zostało radykalnie zredukowane przez Social Security i Medicare w połowie XX wieku. Dzieci i rodziny z małymi dziećmi są obecnie nieproporcjonalnie ubogie (patrz wykres liniowy). Ale wysiłki obu partii skierowane na ubóstwo dzieci odniosły wielki sukces w Wielkiej Brytanii i innych krajach rozwiniętych, poprzez zastosowanie strategii mających na celu zmniejszenie wydatków i zwiększenie zasobów rodzin z małymi dziećmi.
Mógłbym powołać się na wiele innych fikcyjnych biednych dzieci, często w raczej moralistycznych historiach, napisanych do przeczytania innym dzieciom lub przez inne – od Sary Crewe w małej księżniczce (możesz zostać zredukowany do biedy przez okrutne okoliczności, ale twój wewnętrzny arystokrata prześwitywać będzie ) do Five Little Peppers (ciepła, kochająca rodzina ma większe znaczenie niż pieniądze). Ale tym, do którego zawsze wracam, jest Tiny Tim, dziecko, które dosłownie zostało zahamowane przez tajemniczą chorobę, która wyraźnie łączy się z ubóstwem swojej rodziny. Diagnoza Tiny ego już dawno zainteresowała lekarzy, ponieważ chociaż Charles Dickens pisał opowiadanie o duchach w powieści A Christmas Carol z 1843 roku, był w gruncie rzeczy reporterem i realistą przedstawiającym biedę i ludzkie cierpienie. Dowolna liczba medyczno-literackich detektywów próbowała ustalić, w czym wada zahamowała jego rozwój ( Tiny Tim), zadała mu jedną kaleką nogę (tę słynną kulę) i zabiłaby go, gdyby nikt nie interweniował (grób, który odwiedza Scrooge) na Boże Narodzenie jeszcze przed nami). Teorie proponowane w literaturze medycznej obejmowały krzywicę, gruźlicę i kwasicę kanalikową nerkową.
Dlaczego ma znaczenie to, jaką chorobę dotknęło to fikcyjne dziecko. Ponieważ musiało to być coś, co można by odwrócić, gdyby zubożałe okoliczności życia dziecka zostały poprawione. To nie mogła być choroba, której wyleczenie zależało od nauki i medycyny XX wieku (lub XXI wieku) – musiało to być coś, co można by naprawić, łagodząc miażdżącą nędzę, w której żyła rodzina Cratchitów. Mały Tim został zniszczony przez coś zakorzenionego w jego statusie społeczno-ekonomicznym.
W wystąpieniu prezydenckim z 2012 r. Do Akademickiego Stowarzyszenia Pediatrycznego (APA) w sprawie Walka z porzucaniem ubóstwa dzieci Benard Dreyer przekonywał, że jako pediatrzy powinniśmy pracować zarówno po to, by położyć kres ubóstwu dzieciństwa, jak i złagodzić jego złe skutki. Wkrótce powołano pediatryczną grupę zadaniową; AAP współpracował z tym wysiłkiem i dodał w swoim strategicznym programie Ubóstwo i zdrowie dzieci w 2013 r. (byłem członkiem APA Task Force i pracowałem nad ostatnim uzupełnieniem Academic Pediatrics dotyczącego ubóstwa dzieci3). Obie organizacje opierały się na członkach, którzy przez dziesięciolecia zajmowali się rodzinami wychowującymi dzieci w ubóstwie, projektując i badając interwencje mające na celu złagodzenie szkód społecznych, rozwojowych i medycznych
[więcej w: remondis sosnowiec, guzek hypoechogeniczny tarczycy, agadent ]

Tags: , ,

No Responses to “Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych ad”

  1. Inga Says:

    Relacja marchewka kalorie to nie jest prosta sprawa

  2. Cabbie Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu usg kraków prywatnie[...]

  3. Gabriela Says:

    Dieta jest ważna,

Powiązane tematy z artykułem: agadent guzek hypoechogeniczny tarczycy remondis sosnowiec