Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych ad 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ale imperatyw walki z ubóstwem dzieci wykracza poza koordynację i skierowanie, które może pomóc naszym pacjentom w korzystaniu z tych programów. Łagodzenie jest ważne, ale nie wystarczy bez działania na rzecz zmian systemowych, które zmniejszają ubóstwo dzieci poprzez zmianę większej równowagi między tym, co zarabiają rodziny, a tym, co są winni. Te dziewiętnastowieczne literackie obrazy ubóstwa dzieci są w pewnym sensie przestarzałe, ale w innych są przerażająco aktualne. Mała dziewczynka przypomina nam dramatyczne rozbieżności w bogactwie, które mogą sprawić, że zdesperowane dziecko stanie się niewidoczne tuż za oknami zamożnych domów. Ragged Dick stawia pytania o osoby wnoszące wkład w mobilność społeczną i znaczenie oszczędności w wychodzeniu z ubóstwa.
I nie zapominajcie, co się stało na końcu A Christmas Carol . Dickens znał najważniejszą lekcję na temat ubóstwa dzieci: dzieci są biedne, ponieważ ich rodziny są biedne. Kiedy Scrooge przeszedł swoją nocną konwersję, stał się życzliwym założycielem święta, ale to nie była jego najważniejsza interwencja. Zreformowany Scrooge mówi Bobowi Cratchitowi: Zarabiam twoją pensję i staram się pomóc twojej walczącej rodzinie. Dickens i Scrooge mieli rację: życzliwość wobec dziecka to za mało – choć pomaga. Świąteczna ulotka z artykułami żywnościowymi tworzy szczęśliwy obraz, ale nie rozwiązuje problemu. Dostęp do opieki medycznej pomaga. Ale aby wyrwać dzieci z ubóstwa, złagodzić ich obrażenia i zmienić sytuację, ich rodzice potrzebują okazji i, nie mówiąc o tym, że to jest w porządku, pieniędzy. Dzieci przestają być biedne, gdy ich rodzice przestają być biedni.
Dlatego w oświadczeniu dotyczącym zasad AAP spogląda się na programy bezpieczeństwa, takie jak tymczasowa pomoc dla potrzebujących rodzin oraz programy zwiększające dostęp rodzin do gotówki i świadczeń, w szczególności uzyskany podatek dochodowy i ulga podatkowa dla dzieci 5, które zostały ocenione wyciągnij więcej dzieci z cienia ubóstwa niż jakiekolwiek inne inicjatywy rządu Stanów Zjednoczonych, zmieniając to saldo gotówki, a także nadzieję na podniesienie płacy minimalnej.
Dla Tiny ego Tima zadziałało. Dlatego tak ciekawie jest zastanowić się nad tym, jaka dolegliwość mogła zostać odwrócona, kiedy sytuacja Szałaczy uległa poprawie. Mały Tiny, tak delikatny, tak wątły, może wydawać się stworzony, by mówić swoimi pobożnymi liniami, a następnie wygasać żałośnie, w najlepszej wiktoriańskiej tradycji sentymentalnej. Ale po stworzeniu dziecka skarłowaciałego i zniszczonego przez biedę, prawie do śmierci, Dickens mu ulżył – prawdopodobnie ku zaskoczeniu i uldze jego słuchaczy. Dickens rozkoszował się myleniem ich oczekiwań. Showman znany ze swoich odczytów na żywo, Dickens obserwował uważnie jego publiczność, aby zareagować; kobiety zemdlały, na przykład, z powodu przemocy w Oliverze Twist. Jego publiczne odczyty A Christmas Carol były niezwykle popularnymi wydarzeniami. W 1855 roku napisał z dumą do przyjaciela: Ogromny efekt w Sheffield. . . wzięli linię i do Tiny Tima, który nie umarł , z najbardziej niesamowitym okrzykiem i grzmotem. Tiny Tim przypomina nam, że dewastacje i zniszczenie ubóstwa mogą być w rzeczywistości złagodzone, złagodzone, zniesione – i nie tylko w następnym świecie – jeśli wola jest po to, aby to zrobić.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z New York University w Nowym Jorku.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Rada AAP ds. Pediatrii Społecznej. Ubóstwo i zdrowie dzieci w Stanach Zjednoczonych. Pediatrics 2016; 137 (4): e20160339.

2. Pascoe JM, Wood DL, Duffee JH, Kuo A. Mediatorzy i negatywne skutki ubóstwa dzieci w Stanach Zjednoczonych. Pediatrics 2016 9 marca (Epub przed drukiem)
Sieć nauki
3. Dreyer B, Chung PJ, Szilagyi P, Wong S. Ubóstwo dzieci w Stanach Zjednoczonych: wstęp i streszczenie. Acad Pediatr 2016; 133 Suppl: S1-5
Crossref
4. Weisleder A, Cates CB, Dreyer BP, i in. Promowanie pozytywnego rodzicielstwa i zapobieganie nierównościom społeczno-emocjonalnym. Pediatrics 2016; 137: 1-9
Crossref Web of Science Medline
5. Marr C, Huang CC, Sherman A, Debot B. EITC i Child Tax Credit promują pracę, ograniczają ubóstwo i wspierają rozwój dzieci, stwierdzają badania. Waszyngton, DC: Centrum Budżetowe i Priorytety Polityki, października 2015 r. (Http://www.cbpp.org/research/federal-tax/eitc-and-child-tax-credit-promote-work-reduce-poverty- i-wsparcie-dzieci).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (3)
[podobne: kreatywny stragan, ile kosztuje szczepionka na pneumokoki, aganajezykach instagram ]

Tags: , ,

No Responses to “Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych ad 5”

 1. Jowita Says:

  Owoce składają się w dużej mierze z wody

 2. Karol Says:

  [..] Cytowany fragment: ortodoncja Kraków[...]

 3. Mr. 44 Says:

  błonnik+antyoksydanty

 4. Martyna Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psi dermatolog warszawa[...]

 5. Mr. Gadget Says:

  W moim domu rodzinnym był taki zwyczaj

Powiązane tematy z artykułem: aganajezykach instagram ile kosztuje szczepionka na pneumokoki kreatywny stragan