Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Od AIDS do opioidów – jak zwalczać epidemię ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zamiast tego każdego roku tysiące pacjentów otrzymuje leczenie, aby złagodzić efekt opioidów tylko podczas krótkich hospitalizacji z powodu detoksykacji, traci tolerancję na opioidy i zostaje zwolnione z zaleceń dotyczących opieki lekarskiej bez opieki lekarskiej lub ambulatoryjnej.1 Wśród tych pacjentów od 70 do 90% szybko ulegają nawrotom i są narażone na wysokie ryzyko przedawkowania Odpowiedź na epidemię AIDS może pomóc w informowaniu o skutecznym podejściu do epidemii opiatów. Po mobilizacji kraju przeciwko AIDS, intensywne wysiłki poświęcono szkoleniu i wspieraniu klinicystów, z których wielu było nowicjuszami w leczeniu zakażeń wirusowych u pacjentów z obniżoną odpornością. Wskazówki dotyczące leczenia zostały ogłoszone przez nowo utworzone Centra Edukacji i Szkoleń AIDS. Zapewniono finansowanie w celu połączenia pacjentów ze zdolnymi dostawcami usług socjalnych wspieranych przez grant z programu HIV / AIDS Ryana White a. Podobnie, pracownicy społeczni, menedżerowie opieki pielęgniarskiej i pracownicy pomocniczy mogą zostać rozmieszczeni strategicznie, aby pomóc zmarginalizowanym grupom osób z OUD uzyskać leczenie uzależnień w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej oraz zachęty finansowe zatwierdzone w ustawie o przystępnej cenie (ACA), takie jak domy opieki zdrowotnej i odpowiedzialne organizacje opiekuńcze mogłyby pomóc w pokryciu kosztów.
Ponieważ większość programów studiów medycznych i stacjonarnych oferuje ograniczone szkolenie w zakresie patofizjologii i leczenia uzależnień, zbyt mało lekarzy jest przeszkolonych w zakresie leczenia OUD, zwłaszcza poza dużymi obszarami metropolitalnymi – istotną barierą w opiece. Tak jak rozluźniono regulacje, aby umożliwić FDA (Food and Drug Administration) przyspieszenie opracowywania leków przeciwretrowirusowych dla HIV, począwszy od końca lat 80. XX wieku, możliwe jest wprowadzenie zmian regulacyjnych umożliwiających poszerzenie sieci specjalistów upoważnionych do świadczenia leczenia i leczenia. poszerzony dostęp do MAT poprzez takie drogi, jak wyspecjalizowane apteki społecznościowe, telemedycyna i systemy opieki stacjonarnej typu hub-and-spoke.
Kanada przyjęła skuteczny model, oferujący znacznie rozszerzony dostęp do metadonu poprzez bezpośrednie obserwowanie dziennego dawkowania w lokalnych aptekach1. Model ten można by dostosować do buprenorfiny, a nawet wstrzykiwania naltreksonu. Nowe przepisy mogłyby zwiększyć dostęp do leczenia dla pacjentów, których należy codziennie obserwować, zwłaszcza w mniej zaludnionych gminach.
Inną możliwością jest dostarczanie MAT w programach społecznościowych za pośrednictwem telemedycyny, zdalne łączenie pacjentów z lekarzami, którzy mogą przepisać MAT i zapewnienie odpowiedniego zwrotu kosztów za wizyty w telewizji. Vermont oferuje solidną wersję modelu typu hub-and-spoke, w którym centralne, specjalistyczne programy leczenia uzależnień stabilizują pacjentów za pomocą MAT przed skierowaniem ich do lokalnych szprych , takich jak lokalne ośrodki zdrowia lub prywatni praktykujący. Rewizja federalnych przepisów dotyczących nadużywania substancji, które utrudniają dzielenie się informacjami o pacjentach w związku z leczeniem uzależnień od substancji, może ułatwić zapewnienie wysokiej jakości opieki na różnych stronach internetowych.
Nawet przy lepszym dostępie koszty MAT pozostałyby istotną barierą dla wielu pacjentów, ponieważ ci z ubezpieczeniem często stają przed uciążliwymi wymogami przed wydaniem pozwolenia. W 1987 r., Po zatwierdzeniu przez FDA zidowudyny, pierwszego leku na AIDS, Kongres zatwierdził 30 milionów dolarów na finansowanie awaryjne dla państw, aby zapłacić za leki przeciw HIV – kładąc podwaliny pod program AIDS Drug Assistance (ADAP), który został autoryzowany przez Ryan White Comprehensive AIDS Resources Emergency Act w 1990 roku
[przypisy: inwemer, zameknet, cloranxen cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Od AIDS do opioidów – jak zwalczać epidemię ad”

 1. Prometheus Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

 2. Woo Woo Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: maska do włosów[...]

 3. Mia Says:

  Nic nie piszą o potasie

 4. Gustaw Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 5. Agnieszka Says:

  to o czym pani pisze to nie objawy przedawkowania

 6. Disco Potato Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu torty[...]

 7. Justyna Says:

  Radziłabym osobom z włókniakiem udać się do lekarza

Powiązane tematy z artykułem: cloranxen cena inwemer zameknet