Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Inżynieria społeczna dla zdrowia

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kto jest bardziej prawdopodobny, gdy pacjent decyduje, co jeść, czy oglądać telewizję lub iść na spacer – lekarz czy współmałżonek. Pielęgniarka-nawigator czy przyjaciel. Konwencja zorganizowała proces opieki zdrowotnej w interakcjach między klinicystą a pacjentem. Ale nawet pacjenci z przewlekłymi chorobami mogą spędzać z lekarzem tylko kilka godzin w ciągu roku, w porównaniu z tysiącami godzin czuwania, kiedy to tak wiele z tego, co decyduje o ich zdrowiu, pojawia się poza zasięgiem lekarzy. Niektóre strategie angażowania pacjentów w trakcie ich codziennego życia, takie jak zdalny monitoring, nadal polegają na zapracowanych klinicystach, których czas jest drogi. Inne podejścia opierają się na pracownikach służby zdrowia, których usługi są mniej kosztowne i którzy często mieszkają w tych samych dzielnicach co pacjenci, którym służą. W dużej mierze niewykorzystane są sposoby organizowania istniejących, wolnych od kosztów interakcji społecznych z przyjaciółmi i krewnymi, którzy są już osadzeni w życiu pacjentów. Istniejące relacje społeczne mają dodatkową zaletę, że są bardzo wpływowe. Prawdopodobieństwo pójścia na siłownię może być większe, jeśli przyjdzie również twój przyjaciel – i jeszcze bardziej prawdopodobne, jeśli pójdziesz razem. Para, która straciła łączną 500 funtów (227 kg), potrzebowała znaleźć nowych przyjaciół, z którymi można się spożywać, ponieważ kontakty towarzyskie ze starymi przyjaciółmi krążyły wokół niezdrowego jedzenia. Ludzie są silnie uzależnieni od tego, co robią inni i od tego, co myślą o nich inni, co oznacza, że nasze zachowanie może zmienić lub wpłynąć na zachowanie innych, gdy jest widoczne. Przekonanie, że zachowanie związane ze zdrowiem zasługuje na dodatkową prywatność, może wyjaśniać, dlaczego strategie zaangażowania społecznego są rzadkie. Jednak ze względu na wysokie koszty i potencjalne utracone możliwości związane z utrzymaniem zorganizowanej opieki zdrowotnej między klinicystami i pacjentami, uważamy, że ważne jest budowanie zaangażowania społecznego promującego zdrowie i sprawdzanie ich akceptowalności i skuteczności.
Eskalacja szczebli pomocy społecznej. Wyobraźmy sobie drabinę takich strategii (patrz diagram). Na najniższym szczeblu pacjenci nie mają wyraźnego zaangażowania społecznego. Twoja butelka leków przeciwnadciśnieniowych jest w twojej łazience. Masz nadzieję, że zażywanie leku będzie częścią rutyny i mycia zębów. Nikt nie widzi, że bierzesz lekarstwa – nie dlatego, że jest tajemnicą, ale ponieważ zazwyczaj nikt nie widzi, jak myjesz zęby. Wiele z naszych działań związanych ze zdrowiem należy domyślnie do kategorii prywatnej, a nie z konieczności. Czasami te czynności są ukryte nawet przed nami: bez krokomierza nie mamy pojęcia, ile kroków bierzemy, tak jak bez skali, możemy mieć niewielkie poczucie naszego postępu na diecie.
Na drugim szczeblu działania, wyniki lub cele pacjentów są widoczne dla innych. Przenosisz swoje butelki z pigułkami z łazienki do kuchni, gdzie jest większe prawdopodobieństwo, że będziesz świadkiem przyjmowania (lub nie przyjmowania) leków, tak jak niektóre restauracje wyprowadziły umywalkę z łazienki do widocznego miejsca w celu promowania mycie rąk. Lub bezprzewodowa butelka elektronicznego pigułki śledzi i nadaje twoją przynależność lekarską w sposób, w jaki twój współmałżonek lub przyjaciel może obserwować. Brakująca dawka jest teraz publiczna, co sprawia, że jesteś bardziej świadomy swojego zachowania i pozwala na interwencje wspierające przestrzeganie zaleceń
[przypisy: przychodnia wallenroda, cloranxen cena, hexatiab opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Inżynieria społeczna dla zdrowia”

 1. Rafał Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dieta dukana[...]

 2. Old Man Winter Says:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

 3. Agata Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dermatolog[...]

 4. Easy Sweep Says:

  Medycyna sryna…

 5. Skull Crusher Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psychoterapeuta warszawa[...]

 6. Jagna Says:

  Można pisać obszernie ?

Powiązane tematy z artykułem: cloranxen cena hexatiab opinie przychodnia wallenroda