Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Hell Of The Syrias Field Hospitals

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Gdzie jest moja mama. Zapytał chłopiec, gdy obudził się z operacji. Obie jego nogi zostały amputowane, gdy pocisk trafił do jego domu w Aleppo w Syrii. Jego matka zginęła podczas wybuchu. Nie zajęło mu dużo czasu, aby uświadomić sobie odpowiedź. Za każdym razem, gdy zgłosiłem się na ochotnika do pracy w szpitalu polowym opiekującym się pacjentami syryjskimi, widzę podobne okropności i wracam z koszmarami. Z każdą podróżą robi się coraz gorzej. A ponieważ nigdy nie pozostaję dłużej niż miesiąc, syryjscy lekarze przetrwali te warunki przez wiele lat – wielu z nich pracowało w jaskiniach i piwnicach w ciągłym oblężeniu i bombardowaniu. Każdy dzień jest taki sam: czyszczenie okaleczonych ran, amputacja zatartych kończyn i obserwowanie ludzi umierających w przepełnionych pogotowiu z żałosnymi zasobami.
Jeśli mamy dwóch krytycznie rannych pacjentów i tylko tyle krwi, aby je uratować, decydujemy, który z nich uratować, a który umrzeć. Co powiemy rodzinie, której dziecku umrzemy, wiedząc, że mogliśmy ocalić to życie.
Jak odpowiedzieć nastolatkowi, który pyta, czy znowu będzie chodził. Był sparaliżowany od szyi w dół. Szrapnel z bomby beczkowej przeciął jego rdzeń kręgowy.
W jaki sposób możemy pocieszyć matkę siedzącą w zatłoczonym pokoju obok jej 12-letniego syna, amputowaną lewą rękę, obie nogi z odsłoniętym mięśniem i brzuch otwarty za pomocą torby z kolostomią. Bawił się na zewnątrz tego dnia, gdy myślał, że nie spadną żadne bomby.
Kiedy ojciec, którego pięcioletni syn został postrzelony w głowę przez snajpera, pyta: Kto zabiłby niewinnego chłopca. Dlaczego zamiast tego mnie zastrzelił. . Jak reagujemy.
Co mówimy rodzinie, której córka zmarła, kaszląc i krztusząc się własną krwią. Krwawienie nie ustało; krew zebrała się na podłodze. Bez względu na to, ile linii i rur umieściliśmy, nie mogliśmy jej uratować.
Jak pocieszyć ojca, którego czaszkę 13-letniego syna rozerwano nad prawym uchem. Kiedy zobaczyłem chłopca, jego wyeksponowany mózg był pokryty gazą, a jego oczy były opuchnięte. Skrzywił się i skrzywił od czasu do czasu w odpowiedzi na ból, ale nie trwał długo.
Jak dbamy o 70-letnią babcię, która prezentowała rozcięty brzuch, lewą amputowaną stopę i zgniecioną prawą nogę. Jak ona ma przetrwać.
Podczas ostatniej wizyty w szpitalu granicznym w Jordanii, wszedłem do jednego pokoju, w którym były dwie małe dziewczynki z traumatycznym uszkodzeniem mózgu od odłamków i wstrząsów bombowych. Siedzieli z pozbawionymi wyrazu twarzami, pustymi oczami i skurczonymi kończynami. Jak pocieszyć rodziców, którzy pytali, dlaczego im się to przydarzyło – i czy ich dzieci powrócą do rozmowy, zabawy i śmiechu.
Obok były trzy młode rodzeństwo, które zostało poważnie spalone, gdy rakieta uderzyła w ich dom. Dwa z nich wymagały amputacji; wszyscy trzej byli bliznami na całe życie.
Pewnego ranka widziałem, jak matka wnosi swojego syna do szpitala. Właśnie przeżyli strajk lotniczy. Były pokryte krwią i pokryte szarego pyłu. Syn krwawił z rozdartej tętnicy w lewej ręce. Jego życie i kończyna zostały uratowane przez transfuzję krwi i awaryjną operację. Matka powiedziała, że trzymała dwóch swoich synów, zanim wylądowała bomba – druga zmarła w jej ramionach
[patrz też: allele wilkowice, guzek hypoechogeniczny tarczycy, fastplast ]

Tags: , ,

No Responses to “Hell Of The Syrias Field Hospitals”

 1. Mr. Gadget Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: utrata włosów[...]

 2. Aniela Says:

  A co z innymi produktami?

 3. Liquid Science Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu szkolenia pierwszej pomocy[...]

 4. Róża Says:

  Poszłam do dermatolożki i powiedziała, że to nic groźnego

Powiązane tematy z artykułem: allele wilkowice fastplast guzek hypoechogeniczny tarczycy