Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Hell Of The Syrias Field Hospitals ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Czuła jego wnętrzności w dłoniach z otwartej rany w brzuchu. On się nie ruszał. Musiała go puścić, by ocalić jej drugiego syna. Najstraszniejsze chwile dotyczyły dzieci przynoszonych na zakrwawionych noszach, szeroko otwarte oczy, nie wydające żadnego dźwięku i tylko migoczące ruchy, ledwie trzymające się życia. Dzieci nigdy nie powinny milczeć, gdy są zranione. Trudno jest być świadkiem: stracili tyle krwi i tylko tyle oddechu pozostało do walki, zanim w końcu puścili.
Jako medycy, kładziemy się spać, mając nadzieję, że kiedy się obudzimy, poprzedni dzień okaże się tylko koszmarem. Nikt nigdy nie powinien cierpieć w ten sposób. Mimo to budzilibyśmy się do prawdy, a dzień koszmaru powtarzałby się: zmasakrowane kończyny, poćwiartowane ciała, martwe dzieci.
Moje doświadczenia to zaledwie przelotne spojrzenie na systematyczne kampanie tortur, głodu, bombardowania z powietrza i rozmieszczania broni chemicznej, które wciąż zagrażają Syryjczykom w ich ojczyźnie. Trwają od czasu wojny domowej rozpoczętej 5 lat temu. Cywile, domy, szkoły, szpitale i rynki są celowo kierowane. Do tej pory setki tysięcy ludzi zostało zabitych, a kolejne miliony zostały wysiedlone.
Nie mogę twierdzić, że mam rozwiązanie wojny, ale wiem, że w Syrii są dobrzy ludzie, którzy próbują coś zmienić. W całej tej brutalności i szaleństwie wciąż jest trochę ludzkości. Ratownicy odważnie strzelają snajperami, aby uratować rannych. Ratownicy w białych hełmach kopią gruz gołymi rękami, aby znaleźć ocalałych. Lekarze i pielęgniarki w zbombardowanych szpitalach w podziemiach używają telefonów komórkowych do oświetlania operacji po wygaśnięciu mocy. Ci dobrzy ludzie będą tymi, którzy podniosą kawałki, jeśli i kiedy skończy się ta przerażająca wojna. Nie zamierzają porzucać bezradnych i potrzebują wszelkiej pomocy, jaką mogą uzyskać.
Wszystko, co mogę teraz zrobić, to zwrócić uwagę na cierpienia Syryjczyków, podnieść świadomość dla wyczerpanych pracowników medycznych, którzy się nimi opiekują i nadal wspierać ich wsparcie i ochronę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został zaktualizowany 9 czerwca 2016 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Syryjskiego Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, Canfield, OH; Rada Medyczna Miasta Aleppo, Aleppo, Syria; i Klinika Chirurgii Ortopedycznej, Northwestern University Feinberg School of Medicine, Chicago.

Materiał uzupełniający
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
Uprawnienia
Ryciny / Media
Pokaz slajdów
Wojna w Syrii.
[więcej w: agadent, remondis sosnowiec, fastplast ]

Tags: , ,

No Responses to “Hell Of The Syrias Field Hospitals ad”

  1. Speedwell Says:

    stłuczenie, ból mięśniowy, czy nerwoból

  2. Cool Whip Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: stomatolog lublin[...]

  3. Pola Says:

    Co sądzicie o takich zabiegach poza granicami kraju?

Powiązane tematy z artykułem: agadent fastplast remondis sosnowiec