Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W przypadku pediatrów i ubóstwa, mamy nadzieję, że my – i pediatryczny dom medyczny – możemy lepiej pomóc rodzinom w łączeniu się z zasobami, które często tam są, od rejestracji w ramach programu Medicaid i WIC (specjalny program żywieniowy dla kobiet, Niemowlęta i Dzieci) i SNAP (Program Uzupełniającego Żywienia) do programów Early Head Start i wspierających rodzicielstwo (patrz wykres słupkowy). Ale prawdą jest również, że samo zadawanie tego pytania w kółko pomaga uwidocznić problem i przypomina nam o złożoności, na którą napotyka wiele rodzin, starając się postępować zgodnie z pozostałymi wskazówkami, jakie dajemy. W oświadczeniu przeanalizowano również niektóre programy wsparcia rodziny, które są już oparte na opiece pediatrycznej. Jestem krajowym dyrektorem medycznym programu Reach Out and Read, który korzysta z okazji wizyt w ramach opieki podstawowej w ciągu pierwszych 5 lat życia w celu promowania interakcji rodziców wokół książek i czytania na głos; doradzamy rodzicom na temat włączania książek i czytania do ich domowych rutyn i dawania książek dla dzieci przy każdym sprawdzaniu. Po raz pierwszy zaangażowałem się w Reach Out i przeczytałem go w 1992 roku, kiedy to był pojedynczy program w Szpitalu Miejskim w Bostonie i przeprowadziłem wywiad z lekarzem, który wynalazł model, Robertem Needlmanem, do artykułu, który pisałem dla magazynu New York Times . o pediatrii i ubóstwie, ten odwieczny problem. Zainteresował mnie program, ale także skromność i realizm tego, co powiedział o interwencji, którą zaprojektował: Dzieci potrzebują kompleksowych usług, odpowiednich usług socjalnych i miejsc pracy oraz mieszkań i usług medycznych. To niewielka część. To jeszcze jedna rzecz, którą mogą zrobić pediatrzy, która porusza rzeczy we właściwym kierunku.
Nadal uważam, że dom z książkami, rutyną na dobranoc, więcej języka i więcej interakcji rodzinnych może pomóc w zmianie równowagi, rozjaśnieniu życia dziecka i zwiększyć szansę pozytywnych i reagujących interakcji rodzic-dziecko. Dowody wskazują, że rodzice, którzy otrzymują porady i książki podczas wizyt w klinice, czytają więcej razy na głos i że poprawiają się słownictwo dzieci (www.reachoutandread.org/why-we-work/research-findings). Intensywniejsza interwencja zbudowana na tej samej platformie i modelu, Video Intervention Project, ostatnio opublikowała dowody, że praca z rodzicami małych dzieci podczas zabawy i czytania z dziećmi może poprawić wyniki behawioralne, zmniejszyć nadpobudliwość i agresję oraz poprawić Zaangażowanie w działalność akademicką.4 Mamy więc możliwości wsparcia rodzin w klinice – ale praca jest większa.
Istnieją dobre dowody na poparcie bardziej intensywnych programów, w tym sprawdzonych modeli wizyt domowych, takich jak partnerstwo dla pielęgniarek i rodziny, które, jak się okazało, zmieniają pod wieloma względami szanse dla matek matek pierwszego kontaktu o wysokim ryzyku i niskich dochodach. Istnieje coraz większa zgoda co do tego, że najlepszą inwestycją jaką możemy uzyskać jako społeczeństwo, dolarem za dolara, są programy wczesnej opieki i edukacji, które docierają do dzieci, gdy ich mózgi znajdują się w tych kluczowych wczesnych latach wzrostu i rozwoju.
Tak więc istnieje rola świadczeniodawców opieki zdrowotnej, która zaczyna się od naszej świadomości i wykształconego zrozumienia, co musi być częścią tego, jak uczymy się medycyny, w jaki sposób ekranujemy i jak reagujemy na to, co słyszymy i widzimy w sali egzaminacyjnej.
[przypisy: agadent, inwemer, aganajezykach instagram ]

Tags: , ,

No Responses to “Saving Tiny Tim – Pediatria i ubóstwo dzieciństwa w Stanach Zjednoczonych czesc 4”

 1. Dark Horse Says:

  Zasłyszane z SOR jednego z dużych miast Polski

 2. Ludwik Says:

  Article marked with the noticed of: dieta dukana[...]

 3. Zod Says:

  czy to moze zagrażać życiu nienarodzonego dziecka?

 4. Shooter Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do zmarszczki[...]

 5. Gaja Says:

  Czasami to po prostu jakiś drobny uraz

 6. Nightmare King Says:

  Article marked with the noticed of: klinika stomatologiczna kraków[...]

 7. Jagna Says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

Powiązane tematy z artykułem: agadent aganajezykach instagram inwemer