Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Oscylacja wysokiej częstotliwości we wczesnym ostrym zespole zaburzeń oddechowych AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kilka prawdopodobnych mechanizmów może przyczynić się do zwiększenia śmiertelności z HFOV. Wyższe średnie ciśnienie w drogach oddechowych może powodować hemodynamiczny kompromis, zmniejszając powrót żylny lub bezpośrednio wpływając na funkcję prawej komory.34 Zwiększone stosowanie środków sedatywnych rozszerzających naczynia może również przyczyniać się do kompromisu hemodynamicznego. Co więcej, nie możemy wykluczyć możliwości zwiększenia barotraumy w związku z HFOV. Wybrana przez nas strategia HFOV, która została wsparta danymi przedklinicznymi15,16 i przyszłym badaniem fizjologicznym, 24 miała na celu dostosowanie średniego ciśnienia w drogach oddechowych na kończynie deflacyjnej krzywej objętościowej ciśnienia i wykorzystanie najwyższej możliwej częstotliwości do ograniczenia objętości oscylacyjnych. Takie podejście doprowadziło do względnie wysokich średnich ciśnień w drogach oddechowych, nawet biorąc pod uwagę, że gdy średnie ciśnienie w drogach oddechowych jest dostarczane ze współczynnikiem czasu wdechu do wydechu 1: 2, jak w naszym badaniu, ciśnienia mierzone przy otwarciu dróg oddechowych podczas HFOV są nieco wyższe. wyższe niż te zmierzone w tchawicy.35-37 Jest możliwe, że protokół HFOV, który wykorzystuje niższe średnie ciśnienie w drogach oddechowych, inny stosunek czasu wdechu do wydechu lub niższą częstotliwość oscylacyjną mógłby prowadzić do różnych wyników.
Mocne strony tego badania obejmują rygor metodologiczny, zastosowanie protokołów opracowanych w celu otwierania jednostek płucnych u pacjentów w obu grupach na podstawie najlepszych dostępnych dowodów oraz zapisy w ośrodkach w kilku krajach, co zwiększa możliwość generalizowania naszych wyników. Ponieważ byliśmy świadomi, że istnieje krzywa uczenia się związana ze stosowaniem HFOV, 38.39 zapisaliśmy większość pacjentów w ośrodkach, które miały doświadczenie z HFOV, i nie wykryliśmy interakcji między efektem leczenia a liczbą włączonych pacjentów na ośrodek .
Nasze wyniki budzą poważne obawy dotyczące wczesnego stosowania HFOV do leczenia ARDS u dorosłych. Wyniki tego badania zwiększają niepewność dotyczącą możliwych korzyści stosowania HFOV, nawet gdy są stosowane u pacjentów z zagrażającą życiu niedostateczną hipoksemią.
Podsumowując, u dorosłych z umiarkowanym do ciężkiego ARDS wczesne zastosowanie HFOV do rekrutacji płuc – w porównaniu ze strategią wentylacji, w której stosuje się niską objętość oddechową i wysoką PEEP, i która pozwala na HFOV tylko w przypadku opornej hipoksemii – nie zmniejsza śmiertelność i może być szkodliwy.
[podobne: agadent, ile kosztuje szczepionka na pneumokoki, inwemer ]

Tags: , ,

No Responses to “Oscylacja wysokiej częstotliwości we wczesnym ostrym zespole zaburzeń oddechowych AD 9”

 1. Nel Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psychoterapia warszawa[...]

 2. Witold Says:

  no tak, mam wysokie ciśnienie

 3. Barbara Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do odchudzanie warszawa[...]

 4. Fast Draw Says:

  Byłam już u dwóch dermatologów

Powiązane tematy z artykułem: agadent ile kosztuje szczepionka na pneumokoki inwemer