Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Dzielenie się stratą cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Wezwanie tylko po to, by przekazać drugiemu lekarzowi puste uczucie utraty wspólnego pacjenta, nie wiedząc dokładnie, dlaczego i jak, tylko że to się dzieje, i to było na naszym zegarku. Wezwanie, którego jedynym, ale godnym celem, było powiedzenie: Czuję się bezsilny i wiem, że ty też, więc pomówmy o tym. A jednak był to ważny gest, który pozwolił dwóm lekarzom dzielić nasze rosnące żale, stłumić nasze wewnętrzne konflikty i pogodzić się z tym, co nieuniknione. Zbyt często ogłaszamy nasze zwycięstwa, ale kamuflujemy nasze straty, tak jakby śmierć pacjenta stanowi osobistą porażkę. Z perspektywy czasu, uznanie nadchodzącej straty umożliwiło odpowiednie złagodzenie cierpliwości i opiekę duszpasterską nad swoim mężem, o czym wiadomo, że pozostawia trwałe wrażenie na krewnych, którzy przeżyli.
W końcu wyrażam swoją wdzięczność mojemu koledze. Wciąż ciekaw, pytam, co wywołało niedzielny wieczorny telefon, kiedy wiedział, że napis jest na ścianie i nic nie mogłem dodać.
Wiedziałem, że umrze – mówi po prostu – i dobrze było podzielić się stratą .
W świecie pełnym rytuałów rutynowe dzielenie się utratą ledwie wspomina, ale jest to gest, który nasi koledzy – i nasi pacjenci – podziękują nam za robienie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Onkologii Medycznej, Monash Health, Melbourne, VIC, Australia.

Materiał uzupełniający
[podobne: nerka podkowiasta leczenie, wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie, bioptron tabela naświetlań ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bioptron tabela naświetlań nerka podkowiasta leczenie wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie