Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Dzielenie się stratą ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mam zamiar wkrótce ją odwiedzić, więc kiedy telefon dzwoni w niedzielę wieczorem, przygotowuję się na kolejną rundę rzecznictwa. To starszy lekarz intensywnej terapii. Przykro mi, że przeszkadzam w ten weekend , mówi, ale musimy porozmawiać . Następnie odnosi jeden katastrofalny wynik po drugim. Kreatynina wspina się, bilirubina wzbiera gwałtownie, pacjent jest encefalopatyczny. Słucham w milczeniu, mój własny lęk w totalnej katastrofie miesza się z jego wyraźnym zmartwieniem, że jego skrupulatna troska nie zrobiła żadnej różnicy. Pomiędzy urywkami informacji klinicznych omawiamy osobę za pacjentem. Mówię mu o jej aktywnym wolontariacie; wspomina o czuwaniu męża u jej boku. Wspominam o jej nieufności wobec lekarzy; zauważa swoją wdzięczność, gdy się spotkali.
Myślisz, że powinniśmy intubować. – rozmyśla, jego wahanie jest przejrzyste.
Nawet o tym nie pomyślałem i jestem zaskoczony.
Chcesz. , Pytam.
To by nie odwróciło rzeczy , mówimy jednocześnie i z namacalną ulgą.
Rozmowa trwa długie 10 minut. Rozłączam się, czując smutek, ale dziwnie się uspokajałem przy tej pierwszej sposobności, aby porozmawiać o niej bez potrzeby odpowiadania na pilne pytania lub uzasadniania wątku rozumowania.
Ból pacjenta jest złagodzony, a następnego ranka oddycha ostatnią ręką, kiedy macham kartą, aby wejść do jej pokoju. Przy jej łóżku zastaję męża, który z jego ust wypadł z żałosnych pytań. Czy powinien wcześniej zadzwonić po ambulans. Czy mógł dać jej część swojej wątroby. Czy myślę, że cierpiała bardzo. Zapewniam go, że wykonał wspaniałą przysługę i cieszę się, że zauważyłem, jak pociecha wpływa do jego udręki.
W następnych miesiącach słyszę o losie innych pacjentów za pomocą przypadkowych środków. W labiryncie sieci szpitali nierzadko zdarza się, że pacjent umiera na piętrze, ale odkrywa wiadomości za pomocą nieaktualnego podsumowania absolutorium, obowiązkowego krewnego lub wzruszającego nekrologu. Nieodebrane spotkania i kartki z podziękowaniami rutynowo służą jako inne powiadomienia o śmierci. Wiele razy zostawiam sobie tę nieudaną okazję, by zaoferować pociechę pacjentowi i rodzinie, zastanawiając się, dlaczego mimo wszystkich naszych postępów nie możemy wydawać się prostymi rzeczami.
W erze komunikatorów przez wszechobecne urządzenia, rytualne wymiany między lekarzami są nieustanne, a nawet rozpraszają. Nie można prowadzić oddziału, bez zwracania większej uwagi na ekran niż na pacjenta. Wzywamy do szybkiej konsultacji; wysyłamy SMS-a, aby dowiedzieć się, czy jest miejsce na liście bronchoskopowej; wyślemy e-mailem, aby ustalić miejsce ostatniego badania klinicznego. Ale wszystkie te niezliczone wymiany w rzeczywistości sprowadzają się do pytania, kto może zrobić to, co dla kogo. Podobnie jak wszyscy onkolodzy, otrzymuję liczne wezwania do wyjaśnienia diagnozy, radzenia sobie z powikłaniami chemioterapii i prowadzenia trudnych rodzinnych spotkań.
W tym czasie wezwanie intensyfikatora wydawało się nieregularne, niemal do tego stopnia, że było niezręczne. Pamiętam, że zastanawiałem się: Kiedy dojdzie do sedna. , Ponieważ mój umysł pracował z wściekłością, przygotowując się do trudnego pytania, które, jak wiedziałem, musi pozostać na poczekaniu.
Ale okazało się, że to połączenie jak żadne inne
[patrz też: fastplast, dermovate płyn, zapalenie blony sluzowej zoladka ]

Tags: , ,

No Responses to “Dzielenie się stratą ad”

 1. Bartłomiej Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do leczenie chorób prostaty[...]

 2. Józef Says:

  Zawsze w takich artykułach dot. raka lekarze obwiniają pacjentów

 3. Mieszko Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do spa dla dwojga[...]

 4. K-9 Says:

  To tylko niedobór witaminy K

Powiązane tematy z artykułem: dermovate płyn fastplast zapalenie blony sluzowej zoladka