Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Czy tytoniu 21 prawa dojrzewają

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

20 stycznia 2016 r. Gubernator stanu New Jersey Chris Christie zawetował ustawę przyjętą z silnym wsparciem dwupartyjnym przez jego ustawodawczą legislację, która podniosłaby wiek minimalny sprzedaży New Jersey do wyrobów tytoniowych do 21 lat. Weta jest przeszkodą w przyspieszającym ruchu w kierunku rozpowszechnianie praw Tytoń 21 jako nowego narzędzia ograniczania dostępu młodzieży do papierosów i e-papierosów. W 2013 r. Tylko 8 amerykańskich miejscowości przyjęło ustawy dotyczące tytoniu 21. Do marca 2016 r. Co najmniej 125 miejscowości i stan Hawaje dokonały tego, a Kalifornia była na krawędzi następującego po nim. We wrześniu 2015 r. Wprowadzono pierwsze federalne ustawodawstwo dotyczące tytoniu 21 (Tobacco to 21 Act, S. 2100). Czy przepisy Tytoniu 21 są gotowe, aby przejść do skali, jak sugerują te zmiany legislacyjne. Wierzymy, że są. W ciągu ostatnich 2 lat badania wygenerowały nowe dowody na to, że te przepisy są skuteczne, cieszą się bardzo wysokim poziomem wsparcia publicznego i mają minimalny wpływ ekonomiczny w krótkim okresie.
W 2012 r., Gdy zaczęły się rozwijać przepisy dotyczące tytoniu 21, argumenty przemawiające za ich wiarygodnością jako mechanizmem powstrzymywania inicjacji palenia i zmniejszania konsumpcji tytoniu wśród młodych ludzi były silne. Ogromna większość palaczy zaczyna palić w okresie dojrzewania, w okresie, w którym mózg zwiększył podatność na uzależnienie od nikotyny. Niemal każdy, kto kupuje papierosy dla nieletnich w Stanach Zjednoczonych, ma mniej niż 21 lat; podniesienie wieku sprzedaży uniemożliwia uczniom szkół średnich kupowanie wyrobów tytoniowych dla swoich rówieśników1. Podniesienie wieku do 21 lat ułatwia również egzekwowanie ograniczeń sprzedaży, ponieważ wiele stanów stosuje inny kolor lub format dla praw jazdy dla osób poniżej 21 lat.
Szacowane skutki ogólnopaństwowej ustawy tytoniowej 21 Ustawa o powszechności palenia wśród osób dorosłych, 2020-2100, Według raportu Instytutu Medycyny. Dzisiaj nowe dowody w znacznym stopniu wzmacniają argumenty dotyczące praw tytoniowych. Wielowymiarowa analiza skutków ustawy przyjętej w Needham w stanie Massachusetts, wykorzystująca zbiorcze dane przekrojowe, ujawniła 47% spadek wskaźnika palenia wśród uczniów szkół średnich, a także odnotowano spadek liczby detalicznych zakupów tytoniu w regionie2. były znacznie większe niż w 16 porównawczych społecznościach bez przepisów dotyczących tytoniu 21. Raport z 2015 r. Wydany przez komitet Instytutu Medycyny (IOM) dostarczył dowodów z dwóch różnych modeli symulacyjnych, które zwiększając minimalny wiek do 21 lat doprowadziłyby do 12% zmniejszenia częstości palenia (patrz wykres) .2 Jeśli chodzi o inicjowanie palenia przez młodych ludzi IOM oszacowała duży (20.8-30.0%) efekt wśród nastolatków w wieku od 15 do 17 lat, z efektem w zakresie od 12,5 do 18,0% u innych nastolatków.
Skutki zdrowotne takich spadków są dramatyczne. Jeśli zostanie to już wdrożone, według raportu IOM, ogólnokrajowa zasada Tobacco 21 spowoduje 249,000 mniejszej liczby przedwczesnych zgonów, 45 000 mniej zgonów z powodu raka płuc i 4,2 miliona mniej straconych lat życia wśród Amerykanów urodzonych w latach 2010-2019. Korzyści zdrowotne będą mnożyć się ta kohorta osiągnęła wiek rozrodczy: do 2100 r. IOM przewidywała 286,000 mniej urodzeń przedwczesnych wśród matek w wieku od 15 do 49 lat, 438 000 mniej niemowląt o niskiej masie urodzeniowej i 4000 mniej przypadków zespołu nagłej śmierci niemowląt
[patrz też: zapalenie blony sluzowej zoladka, remondis sosnowiec, guzek hypoechogeniczny tarczycy ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy tytoniu 21 prawa dojrzewają”

 1. Jędrzej Says:

  Article marked with the noticed of: Dietetyka Gdynia[...]

 2. Zofia Says:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 3. Kill Switch Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Płyty granitowe[...]

 4. Tobiasz Says:

  Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

 5. Kordian Says:

  Article marked with the noticed of: alkohol[...]

 6. Cool Whip Says:

  Jak olej lniany to tylko świeży i przechowywany w lodówce w ciemnej butelce

Powiązane tematy z artykułem: guzek hypoechogeniczny tarczycy remondis sosnowiec zapalenie blony sluzowej zoladka