Dentystyka i ortodoncja
Dobra ortodoncja – podstawy

Czy tytoniu 21 prawa dojrzewają ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mimo że dalsze dowody pochodzące z jurysdykcji, w których wprowadzono ustawy dotyczące tytoniu 21, są z pewnością pożądane, IOM uznała bazę dowodową za wystarczającą do stwierdzenia, że szersze przyjęcie przepisów dotyczących tytoniu 21 zapobiegnie inicjacji palenia i uratuje życie. Ponadto nowe dane z ankiety wskazują na silne poparcie społeczne dla podejścia Tobacco 21. W dwóch krajowych badaniach opinii publicznej opublikowanych w 2015 r. Stwierdzono, że 70-75% Amerykanów – w tym większość obecnych palaczy – popiera podniesienie minimalnego wieku zakupu do 21,3,4
Wsparcie dla federalnego prawa tytoniowego 21 wśród dorosłych Amerykanów, 2015. W lipcu 2015 r. Przeprowadziliśmy ankietę na próbie reprezentatywnej dla kraju 1125 dorosłych osób w USA (.18 lat) dotyczących ich stosunku do różnych przepisów dotyczących zdrowia publicznego. Badanie przeprowadzono w trybie online, przy użyciu stałego, opartego na prawdopodobieństwie panelu cywilnych, nieinstytucjonalizowanych osób dorosłych, a wskaźnik ukończenia kursu wyniósł 61,4%. Okazało się, że trzech na czterech Amerykanów popiera przyjęcie federalnego prawa Tobacco 21 (patrz tabela). Wsparcie większości obejmuje wszystkie główne grupy socjodemograficzne, w tym 68,3% wsparcia wśród młodych osób w wieku od 18 do 24 lat. Analizy chi-kwadrat nie wykazały znaczących różnic w zależności od płci, dochodów lub poziomu wykształcenia, rasy lub pochodzenia etnicznego. Wsparcie jest wysokie nawet wśród obecnych palaczy (66,5%) i byłych palaczy (73,0%).
Wcześniejsze debaty na temat polityki zdrowotnej podkreśliły znaczenie uwzględnienia różnic w poparciu według przynależności do partii politycznych. Nasze wyniki pokazują, że federalna ustawa tytoniowa 21 cieszy się poparciem w całym spektrum politycznym, w tym około 76% respondentów określających Republikę i prawie 80% Demokratów. Zapewnienie decydentów politycznych może być również pomocne, aby wiedzieć, że wsparcie wśród naszych respondentów w zakresie ustawy tytoniowej jest równe lub przewyższa poparcie dla innych powszechnie przyjętych przepisów dotyczących kontroli tytoniu, takich jak zakaz palenia w restauracjach i barach. Innymi słowy, prawodawcy zarówno czerwonych, jak i niebieskich pasków powinni czuć się komfortowo popierając te prawa bez obawy o reakcję wyborców.
Główną barierą polityczną dla zwiększenia skali wysiłków podejmowanych przez Tobacco 21 może być opór grup interesów. Doniesienia medialne sugerują na przykład, że opór ze strony producentów wyrobów tytoniowych, e-papierosów i stowarzyszeń detalistów wpłynął na decyzję weta gubernatora Christie. Sprzeciw branżowy niewątpliwie emanuje przede wszystkim z obaw o zmniejszone przychody ze sprzedaży. Zastrzeżenia ze strony koalicji sprzedawców i producentów wyrobów tytoniowych, po dobrze przećwiczonym podręczniku, podkreślają świętość wolności osobistej i ostrzegają, że dalsze ograniczenia dostępu będą szkodzić małym przedsiębiorstwom.
Jednak szkody gospodarcze w perspektywie krótkoterminowej są zawyżone. Szacunki sugerują, że podniesienie wieku nabywania tytoniu do 21 lat skutkowałoby rocznym spadkiem całkowitej sprzedaży tytoniu o 2 do 3%. 5 W dłuższej perspektywie utrata dochodów spowodowana zmniejszeniem częstości palenia tytoniu będzie znaczna. Jednak umożliwienie przyszłym pokoleniom uzależnienia się od nikotyny w celu zachowania dochodów z tytoniu nie zdaje testu czerwoną twarzą jako argumentu przeciwko Tobacco 21, tak jak nie udało się w debatach nad innymi przepisami ograniczającymi dostęp młodzieży do tytoniu.
Wśród grup interesu, które najlepiej są w stanie przeciwdziałać opozycji w branży, są organizacje medyczne i służby zdrowia
[przypisy: remondis sosnowiec, aganajezykach instagram, zameknet ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy tytoniu 21 prawa dojrzewają ad”

 1. Night Train Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: sprzęt do makijażu permanentnego[...]

 2. Franciszek Says:

  Czytałem, że witamina c zażywana w zbyt dużej ilości wywołuje biegunkę.

 3. Tobiasz Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: tampony[...]

 4. Little Cobra Says:

  Myślę, że warto się skonsultować z lekarzem czy nadal to polecają

 5. Alexander Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Bóle kręgosłupa[...]

 6. Fabian Says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

Powiązane tematy z artykułem: aganajezykach instagram remondis sosnowiec zameknet